Somon Air Tacikistan Uçak Bileti
Anasayfa Somon Air Tacikistan Uçak Bileti

Somon Air Tacikistan Uçak Bileti

TACİKİSTAN GEZİ REHBERİ

Tacikistan Uçak Bileti

En ucuz Tacikistan uçak bileti satın almak ve Tacikistan uçak bileti rezervasyonu yapmak artık çok kolay. www.somonhavayollari.com web sitemizde yer alan uçak bileti arama motorunda Tacikistan Uçak Bileti yazarak iki adım da Tacikistan uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Gün ve ay içinde Tacikistan en uygun uçak biletlerini bulabilir ve kolaylıkla Tacikistan uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Tacikistan en uygun uçak biletleri hangi saat ve günler de olduğunu öğrenmek için sefer listesinde ileri ve geri seçenekleri ile detaylı Tacikistan uçak bileti araması yapabilirsiniz.  En uygun Tacikistan uçak seferleri ve en ucuz Tacikistan Havaalanı biletleri ekranınızda listelenir. Pratik ve hızlı bir şekilde Tacikistan bilet satın alma işlemine geçebilirsiniz.

Tacikistan Uçak Bileti seçeneklerini listeleyip yolcu sayısını belirledikten sonra Tacikistan uçak biletinizi kredi kartı yada para kartı ile 3D güvenli alışveriş yöntemi ile satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile alışverişlerde peşin fiyatına taksit seçenekleri sunulmaktadır. Yolcularımızın güvenliği açısından web sitemizden 3D’siz alışveriş yapılmamaktadır. Tacikistan uçak bileti satın aldıktan sonra mail adresinize Tacikistan uçak bileti detayları iletilecektir. Ayrıca cep telefonunuza da sms olarak Tacikistan uçuş detayları gönderilecektir. 

Tacikistan uçak biletini telefonla satın almak isteyen yolcularımız 7 gün 24 saat 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu ücretsiz çağrı merkezi telefonunu arayarak işlemlerini yaptırabilirler.

Tacikistan Hakkında

Resim adı Tacikistan Devleti olan ülkenin 300 metreden 7495 metreye kadar değişen dağlar ile çevrilidir. Ülkenin çoğu dağlardan oluşur ve bu oluşum %90’ı kadardır. En yüksek dağ oluşumu Pamir Dağlarıdır. Denize kıyısı bulunmayan ülke kapladığı alan bakımından Orta Asya’nın en küçük devletidir. Ülkenin sembolü Duşanbe’nin ortasında bulunan Meydan-ı Duti’de bulunan Şah İsmail Somoni heykelidir. Ülkenin kurucusu olan Şah İsmail Somoni ülkenin kurucusu Taciklerin milli kahramanıdır. Ayrıca ülkenin para birimine de ismi verilmiştir.

Tacikistan Şehir ve Bölgeleri

Tacikistan 5 bölgeden oluşmaktadır bunlar Ferghana Vadisi, Karategin, Khatlon, Pamir Dağları bölgesi ve Zeravshan bölgesidir. En önemli kentleri Khorog, Kocand, Kul’ab ve Novabad’dır. Ülkenin başkenti Karategin bölgesinde bulunan Duşanbe’dir.

Tacikistan Nerededir?

Orta Asya’da bulunan Tacikistan’ın güney tarafında Afganistan bulunur batı kısmında Özbekistan, kuzeyinde Kırgızistan ve doğusunda Çin Halk Cumhuriyeti bulunur. Orta Asya’nın iç kısmında yer alan ülkenin denize kıyısı bulunmaz.

Tacikistan’a Ne Zaman Gidilir?

Denize kıyısı olmayan Tacikistan’da bulunan yüksek dağlar sebebiyle hava durumu bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Ülkede sert bir kara iklimi görülmektedir. Bu sebeple kış ayları çok soğuk, yaz aylarıysa çok sıcak geçmektedir. Bu nedenle ülkeyi gezmek için en doğru zaman nisan ve ekim gibi bahar aylarıdır.

Tacikistan’a Nasıl Gidilir?

Ülkemizden vizesiz olarak seyahat edebildiğiniz Tacikistan’a giden Somon Havayolları şirketi ile direkt uçuş seferleri gerçekleştirilmektedir.

En uygun Tacikistan uçak bileti satın almak için www.somonhavayollari.com adresine gelerek siz uygun tarih ve saatlerde Somon Havayolları ile düzenlenen seferleri listeleyebilir, dakikalar içinde Tacikistan uçak biletini satın alabilirsiniz. Ya da 444 34 97 no’lu çağrı merkezimizi arayarak 7/24 destek alabilirsiniz.

Tacikistan’da Konuşulan Diller

Ülkenin resmi dili Tacikçe’dir. Bunun yanı sıra topluluklar arasında ki iletişim için Rusça kullanılır. Rusya ayrıca resmi yazışmalar ve uluslararası ilişkilerde de kullanılmaktadır.

Tacikistan’ın Kısa Tarihi

Samaniler İmparatorluğu ülkenin bulunduğu noktada yıllarca varlığının sürdürmüştür. 20. Yüzyılın başında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğinin kurulmasından sonra  1920’de Sovyet askerleri tarafından işgal edilmiş ve bu birliğin uzantısı olan Tacik Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti varlığının sürdürmüştür. Sovyetler’in dağılması ile bağımsızlığını 9 Eylül 1991 yılında kazanmıştır.

Tacikistan’ın İklim ve Hava Durumu

Dağlık bir bölgeye kurulan Tacikistan karasal bir iklime sahiptir. Denize kıyısı olmaması nedeniyle farklı bölgeler de farklılık göstermektedir. Genel itibari ile kışlar soğuk, yazlar ise çok sıcak ve kurak geçmektedir. İç kısımları kıtasal, Pamir Dağlar’ında yarı çöl ve kutupsal iklim görülmektedir. Ülkede dağlık bölgeler vadilere nazaran daha az yağış alır. Kış aylarında en soğuk yerler dağlık bölgelerdir.

Tacikistan Mutfağı

Geleneksel yemeklerinden biri plov denilen, parça koyun etleri, şalgam ve pirinçle büyük bir tavada kızartılarak yapılan yemeklerdir. Yoğurt kullanımı Tacik mutfağında yaygındır. Kahvaltı da genellikle yoğurttan yapılan kefir tüketilir. Kendine özgü mantısı ve pirmeni denilen özel yemekleri de vardır. Ülkenin geleneksel yemekleri halwa adı verilen tatlı ile başlar ardından çorba ve etli yemekler ile birlikte plov gelir. Avrupa, Çin Gürcü ve Türk mutfakları gibi çeşitli ülkelere ait yemekleri yapan çok sayıda restoran vardır. Ülkede yaygın olarak tüketilen içecek ise çay’dır.

6 Mart 2018 Salı 14:01:11

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit