Somon Air Duşanbe Uçak Bileti
Anasayfa Somon Air Duşanbe Uçak Bileti

Somon Air Duşanbe Uçak Bileti

DUŞANBE GEZİ REHBERİ

Duşanbe Uçak Bileti

En ucuz Duşanbe uçak bileti satın almak ve Duşanbe uçak bileti rezervasyonu yapmak artık çok kolay. www.somonhavayollari.com web sitemizde yer alan uçak bileti arama motorunda Duşanbe Uçak Bileti yazarak iki adım da Duşanbe uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz. Gün ve ay içinde Duşanbe en uygun uçak biletlerini bulabilir ve kolaylıkla Duşanbe uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Duşanbe en uygun uçak biletleri hangi saat ve günler de olduğunu öğrenmek için sefer listesinde ileri ve geri seçenekleri ile detaylı Duşanbe uçak bileti araması yapabilirsiniz.  En uygun Duşanbe uçak seferleri ve en ucuz Duşanbe Havaalanı biletleri ekranınızda listelenir. Pratik ve hızlı bir şekilde Duşanbe bilet satın alma işlemine geçebilirsiniz.

Duşanbe Uçak Bileti seçeneklerini listeleyip yolcu sayısını belirledikten sonra Duşanbe uçak biletinizi kredi kartı yada para kartı ile 3D güvenli alışveriş yöntemi ile satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile alışverişlerde peşin fiyatına taksit seçenekleri sunulmaktadır. Yolcularımızın güvenliği açısından web sitemizden 3D’siz alışveriş yapılmamaktadır. Duşanbe uçak bileti satın aldıktan sonra mail adresinize Duşanbe uçak bileti detayları iletilecektir. Ayrıca cep telefonunuza da sms olarak Duşanbe uçuş detayları gönderilecektir. 

Duşanbe uçak biletini telefonla satın almak isteyen yolcularımız 7 gün 24 saat 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu ücretsiz çağrı merkezi telefonunu arayarak işlemlerini yaptırabilirler.

Tacikistan’ın En büyük Kenti Duşanbe

Duşanbe Tacikistan’ın başkenti olmakla birlikte en büyük şehridir. Hızla gelişen bir gezi yeridir. Yeşil şehir meydanı, Sovyetlerin neo klasik binaları, müzeleri ve uygun bütçeli seçenekleriyle son yıllarda turistlerin uğrak yerlerinden biri haline gelmiştir.

Duşanbe Tacikçe’de pazartesi demektir. İsmini eskiden köy olduğu dönem de burada her pazartesi kurula pazardan almaktadır. Milattan önce 5. Yüzyıla dayanan tarihi Bolşeviklerin, Özbeklerin yönetimi altında kalmıştır. Günümüzde de bu etkisi görülmekte ve Tacikler dışında Özbeklerin, Rusların yaşadığı bir şehir olarak görülmektedir. Çok fazla gelişmemiş olan ekonomisi son yıllara burayı keşfeden turistler sayesinde canlılık kazanmıştır. Özellikle bahar aylarında gezilmesi gereken bir yerdir Duşanbe.

Duşanbe Nerededir?

Duşanbe Tacikistan’ın batısında yer alır, Varzob ve Kofarnihon nehirlerinin birleştiği alanda kuruludur.

Duşanbe’ye Nasıl Gidilir?

Duşanbe’ye Türkiye’den aktarmasız olarak direkt uçuşlar vardır. En çok kullanılan Somon Air Havayollarıdır. Dilerseniz aktarmalı olarak da Duşanbe’ye ulaşabilirsiniz.

En uygun Somon Havayolları Duşanbe uçak bileti satın almanın tek adresi www.somonhavayollari.com adresine giderek size uyun uçak biletini satın alabilirsiniz. Somon Air Havayolları sefer tarihlerini saatlerini öğrenerek en ucuz Somon Havayolları Tacikistan uçak bileti satın alabilirsiniz. Dilerseniz 444 34 97 nolu çağrı merkezimizi arayarak Duşanbe uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Duşanbe’de Nerede Kalınır?

Bir çok yapıda halen daha Sovyet etkisi görülmektedir bu nedenle çok modern oteller bulunmamaktadır. Fakat uluslararası zincir otel de bulunmaktadır.

Duşanbe Şehir İçi Ulaşım

Gelişmiş bir otobüs ağına sahip olan Duşanbe’de otobüslerin dışında yoğun olarak kullanılan troleybüsler de çalışmaktadır. Bunun yanı sıra sarı minibüsler de pek çok hatta sahiptir. Taksilerin dışında hizmet veren Asian Express firması taksileri kısa mesafeler için daha uygun fiyatlı ulaşım imkanı sunmaktadır.

Duşanbe Gezilecek Yerler

Ağaçlar ile çevrilmiş şehir merkezi meydanı, Sovyet döneminden kalmış neo klasik binaları, müzeleri ve uygun bütçeli seçenekleriyle özellikle son yıllarda turistlerin ilgi odağı olmuştur.

Duşanbe’de görülmesi gereken yerler

  • Botanik Bahçeleri
  • Rudaki Heykeli
  • Ulusal Kütüphane
  • Victory Parkı
  • Parchan
  • Ulusal Müze
  • Bayrak Direği
  • Hayvanat Bahçesi
  • Gurminj Müzesi
  • Duşanbe Sinagogu

Duşanbe Gece Hayatı

Duşenbe’ye olan ilginin artması sebebiyle gece hayatına da renklilik gelmiştir, şehrin gece hayatında çeşitli bar, gece kulübü ve kumarhanelerde vakit geçiren turistlerin en çok tercih edttiği mekanlar arasında Rundaki ve Port Sayeedn vardır.

Duşanbe Mutfağı

Duşanbe mutfağı, tüm Tacikistan’da olduğu gibi, Rus, Afgan ve Özbek mutfağından etkilenmiştir. Plov yani pilav, Tacikistan’ın ulusal yemeği sayılmaktadır. Kuru meyve, kuruyemiş ve helva ise en çok kullanılan ürünlerdir. Plov, parça koyun eti, havuç, şalgam ve pirinçle hazırlanan geleneksel bir yemektir. Tüm yemeklerin bazlama ile servis edildiğini de hatırlatmış olalım. Yerel halk eğer masada bazlama yoksa, yemeği bitse de aç kaldığını söyler.

Yemek sonrasında ya da günün pek çok saatinde çay içmeyi seven Tacikistan halkı yoğurttan yapılan kefiri kahvaltıda tüketir. Duşanbe’de hem geleneksel yemeklerin hem de Çin, Gürcü ve Türk yemekleri yapan restoranlar bulmanız mümkündür.

6 Mart 2018 Salı 12:23:06

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit